Bydleme s vůněmi

Je velmi příjemné, když po návratu z práce otevřeme dveře bytu a  přivítá nás obláček příjemné vůně. Mnoho lidí si na určitých vůních zakládá a preferuje jen některé, jiní zas rádi vůně střídají a dokonce je mění i podle své nálady. V drogeriích je dnes možnost velkého výběru různých bytových parfémů, deodorantů vzduchu, které můžeme použít k tomu, abychom buď eliminovali nepříjemnou vůni z vaření, z našich miláčků nebo jiné domácí nehody, ale také šetří práci těm, kdo se nechtějí vlastní výrobou voňavého bytu zabývat. Jde ale o chemické přípravky a existuje mnoho z nás, kdo sáhnou raději po přírodním prostředku.
 svazek levandule
Jak vytvořit přírodní vůni domova
1/Pomeranč a hřebíček
Často vaříme s cibulí a česnekem nebo s jinými potravinami, které nejsou zrovna příjemné našemu nosu. Dáme-li vařit pomeranč na plátky se s kořicí či hřebíčkem do kastrolku vody, chvíli povaříme a oheň vypneme, za chvíli se začne bytem linout příjemná vůně. Pryč je vtíravý odér česneku či cibule a my máme za 5 minut voňavý byt.
levandule sáček
2/Levandule
Bylinka, která se dá koupit nebo si jí můžete sama vypěstovat. Uděláme si z ní svazečky po pár rostlinkách a rozvěsíme si je po domě. Jak levandule schne, je zdrojem příjemné vůně. Vydrží dlouho dobu a dle našich babiček její vůně odpuzuje i obtížný hmyz.
3/Růže
Skoro vkaždé zahrádce najdeme tuto květinu. A pokud ne, můžeme sáhnout i po planě kvetoucím šípku. Ustřihneme si několik růží a necháme opět doma uschnout. I sušené květy krásně voní. Usušíme-li okvětní lístky květů, můžeme je zkombinovat s přírodním olejem a uvolňující se vůni ještě podpořit pár kapkami růžového oleje.
4/Vůně lesa
Pár větviček jehličnatých stromů nám vnese do domu fantastickou vůni lesa. Stačí natrhat si v lese při procházce pár kousků a doma si je pak naaranžovat kam se nám líbí.
mátový olejíček
5/Citron
Toto vysoce aromatické ovoce nás nikdy nezklame. Již rozříznutím ovoce se bytem line omamná citrusová vůně, která osvěží. Hodí se jak k provonění celého bytu, tak k provonění koupelny či WC.
 
Tak neváhejte a vyberte si, jak bude vonět vaše bydlení. Fantazii se meze nekladou. Záleží jen na tom, co je vám příjemné.