Bílý sport

Buďto pravidelně, nebo jen jednou či dva krát do roka usedá skoro celá mužská populace k televizi a fandí. Kopané, hokeji, tenisu, nebo prostě sportu jako takovému. V dotaznících pak uvádějí, že jsou sportovci a sportují. No, část z nich nelže. Jsou totiž i takoví, kteří skutečně pravidelně či občas vyběhnou na hřiště, aby se sami oddali sportovnímu výkonu. Většinou to bývá právě kopaná, nebo odbíjená. To jsou sporty kolektivní, při kterých se bojuje spolu s jinými kamarády, či známými.

Pokud je však někdo samotář a chce se spolehnout jen sám na sebe, ten si jde zahrát tenis.

tenisové zátiší

Zde není žádný kolektiv, zde si člověk zahraje i sám u odrazné zdi. Ale přesto se někdo občas jme hrát proti živému soupeři. A zde se teprve projeví naplno, co má kdo natrénováno.

Na tenis lze samozřejmě chodit i s kolektivem a zahrát si čtyřhru, ale to je již na jiné povídání. My se však podíváme, co vše je na takový tenis třeba. A pokusíme se zapomenout na to co je uvedeno v názvu článku. Tenis jako takový už dávno bílým sportem není.

tenista

Tak ke hře je potřeba plocha a síť. Může to být klidně na staré asfaltové cestě, nebo někde na poli na udusané hlíně. Ta síť je tam proto, aby míče nešly příliš nízko. Ale na pinkání jen tak ani ta nemusí být.

K výbavě hráče pak patří oděv a samozřejmě raketa. A může se hrát.

Že jsem na něco zapomněl? Ale ne, určitě ne. Jo aha, míče samotné. Tak ty lze koupit všude, i v asijské tržnici. Zde ovšem netřeba hledět na kvalitu a jaksi počítat s tím, že si občas míček ve hře udělá, co chce on a ne hráč.

Proto je lépe sáhnou po kvalitě za více peněz. Takový výrobek mohou být tenisové míče „Wilson US Open“. Tyto jsou v kategorii střední třída asi to nejlepší. Jejich cena vás nezruinuje na několik let dopředu a klidně si můžete koupit i do zásoby, aniž jste si museli půjčit. Což je jistě velmi kladný fakt.