Design nevylučuje praktičnost

Chystáte vybavit svůj domov nebo pracoviště moderním, designovým nábytkem a stále ještě nejste přesvědčení o tom, zda to nebude zbytečně drahé a zda vám bude plně vyhovovat? Za slušnou cenu dostanete kvalitní kousky, stačí zapátrat na internetu, uvidíte sami, že co je luxusní nemusí být zákonitě nedosažitelné a zároveň bude splňovat všechny vámi požadované funkce.
modré židle a pohovka
Co se týká funkčnosti, určitě ji nejvíce ocení ženy, a to především v kuchyni. Kuchyňská linka, jídelní stůl, židle či jiné kousky nábytku, více než kde jinde by měly být praktické a maximálně využitelné. Jídelní část kuchyně nebo samostatná jídelna jsou podstatným místem, kde se schází celá rodina, právě proto by měl být kladen velký důraz na výběr jejího vybavení.
Židle by měly splňovat požadavky ohledně pohodlného sezení a komfortu, volte proto takové typy, které mají bytelnou opěrku na záda, čím vyšší, tím lepší. Jestliže nebudete kupovat jídelnou soupravu v celku, myslete na to, že židle musí co do výšky pasovat ke stolu. Z materiálu lze vybírat z plastu, kovu nebo dřeva. Nikdy nekombinujte v jedné místnosti moderní nábytek se starým, výsledný efekt by nemusel vypadat zrovna nejlépe.
jídelna v obýváku
Pokud jde o stůl jídelní, ten by měl být středem všeho dění, proto je dobré si ujasnit, jak velký by měl být, kolik lidí ho bude využívat. Jestliže máte v plánu pořádat rodinné sešlosti nebo zvát přátele na večeře, určitě se vám bude hodit varianta rozkládacího jídelního stolu, a to hlavně v případech, kdy nemáte zrovna dostatek prostoru. Každý by měl mít u stolu svůj prostor, doporučuje se osmdesát na padesát centimetrů. Vybírat můžete z tvaru oválného, obdélníkového, čtvercového či kulatého. Vždy myslete na to, aby vše zapadlo mezi ostatní nábytek, a to nejen tvarově, ale i barevně.
Inspirací při výběru designového nábytku vám mohou být internetové stránky obchodů.