Důležitost vzdělání

Proč bychom se měli vzdělávat, učit se nové věci nové dovednosti, získávat nové schopnosti? Odpověď je jednoduchá, chceme-li lidstvo zachovat alespoň na takové úrovni, na jakou je vyvinuté dnes, musíme dnešní znalosti předávat a rozšiřovat, protože jinak budou na dobro ztraceny, lidstvo se začne podobat postupem v generacích chováním spíše zvířatům, přestane mít schopnosti využívat dnešní moderní techniky a technologie pro výrobu i ve zdravotnictví.
učitel matematiky
Každý nově postavený dům bude nebezpečně hrozit spadnutím, tak se lidé umírající na banální infekce začnou stěhovat dál od ostatních do lesů a jiných oblastí, skal a jeskyní, kde budou dále degenerovat z dnešního člověka na člověka – zvíře, které si postupně nebude schopné ani zajistit obživu a vymře hlady. Ano, já vím, zní to jako opravdový extrém, ale bohužel se takový extrém může stát skutečností, pokud nejen jednotlivci, ale celé lidstvo zanevřou na vzdělávání.

Dalším možným scénářem, ke kterému může dojít je, že některé skupiny a národy se vzdělávat nepřestanou a začnou tak mít nad ostatními moc a převahu, kterou budou využívat a jak znám lidstvo, zneužívat k získání moci nad všemi národy světa.
geometrie na tabuli

Tak co, budete se celoživotně učit a vzdělávat všeobecně, nebo se na to vykašlete a začnete zaostávat, Vaše rozumové schopnosti začnou chátrat a chátrat, až z lidstva zbudou jen dvounohá zvířata, která nakonec zapomenou i to, že se pohybovali po dvou a začnou chodit po čtyřech, místo řeči budou vydávat jen různé skřeky, protože i řeč zapomenou a oddělí se od nich malá skupina lidí vzdělaných, kteří takové osob nevzdělané budou využívat ve svůj prospěch a svůj zisk i moc nad ostatními národy, nad ostatními lidmi. Nad vším životem i smrtí, o které budou rozhodovat mávnutím ruky.

Já si to nepřeji a Vy jistě také ne, proto šup, pusťme se do vzdělávání sebe i našich dětí.