Elegantní domácí posezení


Koupit si do bytu standardní sedačku není rozhodně špatný nápad, ale pokud bydlíte v bytě, který nepatří k největším, raději si zvolte rohový typ, který je mnohem praktičtější. Je obecně známo, že tento typ sedaček se daleko lépe dokáže přizpůsobit menším místnostem. A to jak po stránce velikosti a tvaru, tak i co se týče celkového dojmu. Přeci jen, kupovat si do malého obýváku velký gauč není rozumné nejen z důvodu nedostatku místa, ale také z estetického hlediska. Do místnosti menších proporcí rohový gauč sedne jednoznačně lépe.

malý chlapec skrytý pod polštáři

Široký výběr

Stejně jako u běžných sedaček, tak i u těch rohových existuje široký výběr modelů, které si dnes můžete objednat. Existují typy kožené, koženkové nebo látkové. Dle použitého materiálu se také odvíjí cena tohoto typu nábytku. Je logické, že koženka je daleko levnější, než pravá kůže. Při výběru byste se však měli zaměřit nejen na samotný materiál, ale i na design. Pokud je váš byt stylizovaný moderně, je dobré si podle toho vybrat i pohovku. I ta by měla disponovat moderním designem. Naopak to pochopitelně platí stejně.
vchod do pokoje

Do velkých domů

Rohové sedačky nejsou však určeny pouze pro majitele a obyvatele menších obydlí, ale běžně si je pořizují i lidé, kteří bydlí ve velkých prostorných domech. Mnoho takovýchto sedaček se totiž může v krajním případě použít i jako postel. Pokud k vám přijede rodina na návštěvu a dohodnete se na tom, že zůstanou přes noc, mají kde složit hlavu. Je to mnohem elegantnější řešení, než vytahování karimatek, případně spacáků.
sud u komody

Úložiště

Lepší rohová sedačka šetří místo a vypadá skvěle. Nešetří ho však pouze díky svým proporcím, ale také díky svému úložnému prostoru. Jeho velikost se samozřejmě liší typ od typu, ale pokud nemáte kde dát pletení, nebo potřebujete schovat časopisy a vaše skříně jsou už plné, nemusíte je vyhazovat, ale uložit právě do gauče. Se sedačkou tak dostanete rovnou i malou úschovnu.