Párty, na kterou se nezapomíná

1)      Atmosféru tvoří lidé

·         Pozvání pouze kruhu nejbližších je sázka na jistotu. Když se ovšem budete vídat stále se stejnou patričkou, mohlo by Vás to časem omrzet. Zkuste pozvat ty, co méně znáte, třeba kolegu z druhého oddělení. Můžete tím utužit vztahy a třeba zjistíte, že si s daným člověkem rozumíte víc, než se stávajícími přáteli.

·         Sestavte skupinku rozdílných lidí. Docílíte tím toho, že po celý večer budou neustále k dispozici nová témata hovoru a Vy se alespoň dozvíte něco zajímavého.
konfety na party

·         Jak je to dlouho, co jste měli třídní sraz? Dva roky, pět let, deset let? Uspořádejte ho s těmi, se kterými jste si rozuměli. Za takovou dobu se ve Vašich životech určitě odehrálo spoustu zvratů a budete si mít o čem povídat.

·         Rozmyslete si, jaký typ večírku chcete uspořádat. „Dámská jízda“ jednou za čas neuškodí, ale muži přece jen dokážou do společnosti vnést trošku toho chtěného testosteronu a legrace.

po party

2)      Příprava, odpočinek, zábava

·         Když už máte seznam hostů, dejte si práci s tím, jak je originálně pozvat. Pohrajte si s vtipem a využijte různé komunikační prostředky místo všedního: „Nechceš večer přijít ke mně na párty?“

·         Určitě se Vám už někdy stalo, že jste se dlouho těšili na nějakou oslavu, celý den jste strávili přípravami a nakonec jste padli únavou dřív, než párty začala. Rozvrhněte si čas tak, abyste si před párty měli čas odpočinout. Nejlepší je připravit většinu den předem a pak již dodělávat jen případné detaily.

·         Jednou z nejtrapnějších chvil na večírku se stává, když dojde jídlo nebo pití. Hosté jsou pak nuceni odejít nebo zajít do místní sámošky. V tomto případě tedy radši buďte maximalisty a obstarejte bohaté a pestré občerstvení.

·         Zvolte si nějakou tématiku a párty tak dodáte příslušný náboj. Proč dělat strašidelný večírek pouze na Haloween?

 

3)      Záložní plán

·         Ať si myslíte, že jste jakkoli dobře připraveni, vždy mějte záložní plán, a to nejlépe dva. Pokud se hosté začnou často koukat na hodinky, změňte činnost. Nemusíte si celý večer jen povídat. Zatancujte si, zahrajte na hudební nástroje, zazpívejte si, zahrajte si nějakou společenskou hru, běžte se podívat na terasu na hvězdy nebo se třeba vykoupejte nazí v rybníce.
zábavné pohoštění

·         Je také možné, že se hosté nebaví z toho důvodu, že se zkrátka u Vás necítí dobře. Zkuste vyrazit na zahradu nebo do přírody. Přece jen v otevřeném prostranství se můžete uvolnit víc než v pokoji 20 krát 15 metrů.

A nezapomeňte! Nejhlavnější je, abyste byli v klidu a sami sebou. Když se budete celý večer stresovat tím, jestli chlebíčky jsou chutné a květiny správně rozmístěné, zábavu si vůbec neužijete!