Recenze: Kryptoměny u brokerské společnosti Plus500

V této recenzi se podíváme na to, zda se vyplatí obchodovat kryptoměny u brokera Plus500. Ten patří již několik let k nejvíce vyhledávaným brokerům na českém trhu. Plus500 zařadil kryptoměny do svého portfolia jako jeden z prvních CFD brokerů. Seznam kryptoměn už také několikrát obměnil, avšak ani po loňském roce broker na kryptoměny nezanevřel. A má k tomu dobrý důvod.
Kryptoměny se u brokera Plus500 obchodují jako CFD kontrakty. Obchodníci tedy žádné virtuální měny nekupují, ale pouze tipují, zda cena vybrané kryptoměny na burze poroste nebo bude klesat. Tento obchodní model přináší řadu výhod. Nepotřebujete například virtuální peněženku pro ukládání kryptoměn a nehrozí vám její vykradení. Především ale můžete vydělávat i když trh kryptoměn klesá.

kryptoměna

Kryptoměny u Plus500

V portfoliu Plus500 najdete 9 různých kryptoměn. Jmenovitě se jedná o Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple, IOTA, Monero, EOS, NEO a Bitcoin Cash. Portfolio kryptoměn však obsahuje ještě desátou položku, kterou je kryptoměnový pár Bitcoin/Ethereum.
Klasický poplatek se při obchodování kryptoměn neplatí. Namísto toho ztratíte malou částku na spreadu, což je rozdíl mezi kupní a prodejní cenou. Kryptoměny u Plus500 mají spread 1 až 2 %. To se zdá poměrně hodně, u klasických měn je ostatně rozdíl přibližně stokrát menší. U kryptoměn jsou ale spready zpravidla vyšší a u konkurenčních CFD brokerů se běžně setkáte se spready kolem 5 %.
Podrobné informace viz recenze Plus500 na webovém portále Investplus.cz.

Finanční páka a poplatky

Při obchodování kryptoměn se aplikuje finanční páka 1:2, takže zisky jsou dvojnásobné. Díky tomu k vyššímu výdělku stačí menší kapitál i menší cenové pohyby na burze. Dejte si ale pozor, protože stejně to funguje i se ztrátou, která je také zdvojnásobená. Kromě finanční páky jsou pro CFD typické také poplatky za držení obchodních pozic mimo obchodní hodiny. Pokud máte otevřenou transakci, tak se vám vždy po uzavření dané burzy naúčtuje poplatek. Ten sice není vysoký, ale znevýhodňuje dlouhodobé investory. Ti by měli zvážit, zda pro ně nebude levnější obchodování s klasickými kryptoměnami.

mince kryptoměny

Upozornění: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 76,4% účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.