Vyberte si takovou sedací soupravu, která bude slušet vašemu interiéru a zároveň bude pohodlná. Je to snadné.

Obývací pokoj bývá nejvyužívanější místností ve většině domácností. A vévodit by mu rozhodně měla správně zvolené sedací souprava. Vždyť právě zde rodina odpočívá, přijímá návštěvy a trávíme zde také nejvíce volného času. Udělejte si ze svého obýváku místnost, do které se budete všichni rádi vracet. Jak sedačku správně vybrat a na co se zaměřit?

slaďte sedací soupravu s interiérem

Otázky, na které je dobré znát odpověď

Ještě než si začnete vybírat, položte si několik otázek, které vás nasměrují k ideální sedací soupravě pro vás. Víte, kolik lidí bude sedačku běžně využívat? To je dobře, protože pro každého by na ní mělo být dostatek místa, tak aby se vám odpočívalo pohodlně a nemačkali jste se vedle sebe. Rozhodující je také ale velikost místnosti, ve které bude sedačka umístněná. Podle volných rozměrů, pak můžete vybrat i velikost sedačky. Nezapomeňte ale, že kolem ní by mělo být ještě místo, tak aby se kolem dalo běžně procházet nebo, aby nebyla příliš těšně u topení.

Sedací soupravy do U vypadají v prostoru velmi hezky, navíc poskytují dostatek pohodlí a volného místa i pro početnou rodinu. Hodí se ale především do větších prostorů a v malém bytě by vám jen zbytečně překážela. Takové sedačky jsou velmi oblíbené, ale budou slušet skutečně jen větším obývacím pokojům. V případě neočekávané návštěvy ji ale na ní klidně můžete nechat i přespat. Často bývají rozkládací nebo jim nechybí úložný prostor, což v každé domácnosti všichni jistě jen ocení. Do menších prostor se pak hodí vždy rozkládací sedačky a úložný prostor by měl být samozřejmostí. Pak je vhodné volit jednoduché soupravy, nebo ty které obsahují více samotkaných dílů, které si můžete poskládat podle své potřeby.
obývací pokoj má být dokonalým místem pro odpočinek

Myslete nejen na vzhled ale i na pohodlí

Myslete na to, že sedačka by měla plnit hlavně praktickou funkci. I když i její vzhled a kvalita materiálu jsou velmi důležitými aspekty, především se na ní odpočívá a tak by pro nás měla být vždy dokonale pohodlná. Kvalita nemusí v dnešní době znamenat, že za ni utratíte majlant. Zaměřte se na sedací část, která by měla být dostatečně hluboká. Pohodlí mohou ještě znásobit malé polštářky, které snadno vyladíte se stylem a barvou vaší nové sedací soupravy.