Dobrá střecha je dobrá střecha


Pokud si chcete na zahradě zřídit plácek na sezení, je dobré si zařídit nejen kvalitní posezení, ale myslet i na zastřešení. Přeci jen, venku občas prší.

Dobrá střecha je dobrá střecha

Češi jsou národem zahrádkářů. Snad v každé rodině je někdo, kdo něco pěstuje – okrasné květiny, zeleninu nebo ovoce. Ovšem zahrada se dá také využívat i k jiným věcem než z nich udělat pěstitelský koutek. Můžete ji proměnit i ve venkovní obývací pokoj. Samozřejmě pouze v letních a jarních měsících, kdy je venku dostatečně teplo. K tomu, abyste takové posezení mohli zřídit, budete potřebovat posezení a zastřešení.

Pergola moderního střihu

Co se týče posezení, to by neměl být problém. Je však důležité vybrat si takové, které vydrží i ve venkovních podmínkách. Dřevo není příliš ideální, ale třeba takový tartan, případně daleko levnější plast jsou už mnohem vhodnější. Pokud přijmete dobrou radu, tak si posezení kupte někde v antikvariátu, kde vás vyjde na daleko menší peníze, než kdybyste si ho kupovali zcela nové. A co se zastřešení týče, tam by to měla vyhrát některá z moderních pergol.

Jedná se o klasický typ zastřešení, který se používal již ve starověku. Z dochovaných záznamů víme, že pergoly byly v hojné míře využívány hlavně na vinicích ve starém Řecku. Dnes se ale jedná o úplně jiné konstrukce, které se nevyrábějí už pouze ze dřeva, i když to je stále populární v tomto segmentu, ale i z dalších materiálu jako jsou kov, respektive plasty. V hojné míře se v současnosti v oblasti venkovního https://www.vhodne-uverejneni.cz/zakazka/upravy-stavajiciho-venkovniho-hriste-vystavba-noveho-oploceni-hriste-zs-chlumec zastřešení prosazuje hliník, který je nejen poměrně levný, ale zároveň dobře vypadá a je dostatečně odolný. Pro naše podmínky naprosto ideální.

Tradiční pergola

Vlastnoruční sestavení

Cena moderních pergol může být opravdu vysoká. Klidně si můžete koupit stříšku za desítky či dokonce stovky tisíc korun. To se ale většinou jedná o konstrukce, které se vyrábí na míru. Pokud se vám nechce nebo nemůžete investovat tolik financí, docela dobře si vystačíte i s některým z prefabrikovaných modelů, které jsou mnohem levnější. Má to však jeden menší háček, musíte si je obvykle sestavit svépomoci, případně si za montáž připlatit.