K čemu je dobrá zahradní sprcha solární

Mnoho z nás si neumí léto představit bez vody, ať už v jakékoliv podobě. Je to koneckonců ten nejlepší způsob osvěžení v horkých dnech. Proto je pochopitelné, že prodejci nabízí nejrůznější vymoženosti, které lze tímto způsobem využít. Jednou z nich je i zahradní sprcha solární. Tak funguje poměrně jednoduše – její nádrž se naplní vodou, kterou slunce zahřeje podobně, jako je tomu například v zahradní hadici. Můžeme se tak kdykoliv osprchovat relativně teplou vodou.

fungující zahradní sprcha

Zde si samozřejmě můžeme říkat, k čemu je to dobré. Koneckonců, teplá voda nás moc neosvěží, a navíc má většina z nás na zahradě bazén, který je k tomuto účelu mnohem vhodnější. Proč bychom ji tedy měli kupovat? Ve skutečnosti má tato sprcha hned několik využití, která nejsou na první pohled patrná. Když se však nad nimi zamyslíme, zjistíme, že se skutečně jedná o poměrně šikovné zařízení, které sice není životně nezbytné, avšak ulehčí nám práci. Jak?

V první řadě je tu fakt, že ze sebe takto můžeme snadno smýt špínu z rukou, kterou zde budeme mít po práci na zahradě. Jakkoliv je totiž péče o naše záhonky uklidňující, a nakonec přináší odměnu, není třeba říkat, že to není zrovna čistá práce. Proto je nutné se po ní umýt. Pokud máte zahradní sprchu, nemusíte kvůli tomu chodit dovnitř, nebo používat zahradní hadici.

ohrazená zahradní sprcha

Další výhodou je osprchování se před vstupem do bazénu a po výstupu z něj. Proč? Než tam vejdeme, smyjeme ze sebe pot i jinou špínu, kterou bychom tam jinak zanesli. A každé znečištění vody, byť malé, kterému se lze vyhnout, pomůže udržet její kvalitu. Při výstupu pak ze sebe takto smyjeme chlor a jiné chemické látky, které jsou zde používány. To je ideální zejména pro lidi s citlivou pokožkou či ekzémem, kteří by jinak mohli mít svou kůži podrážděnou. Je tedy jasné, že své místo na našich zahradách má, a rozhodně není na škodu do ní investovat. Zvláště, když její provoz nic nestojí.