Nestěhujte se sami, abyste to neodnesli na svém zdraví

Co vám může dělat při stěhování největší starosti

Hmotnost předmětů – parádně s vámi může zacloumat docela obyčejná automatická pračka. Ačkoli nejsou pračky příliš velké, rozhodně jsou těžší, než chladničky. A není výjimkou, kdy váží pračka i sedmdesát kilo. Ve dvou lidech je to pořádná zabíračka, pokud ji musíte vláčet do vyšších pater po schodech. Kromě pračky také můžete stěhovat nerozebíratelnou skládací pohovku, podobné modely se stále úspěšně prodávají a dopravit pohovku do pátého patra bez výtahu, když váží kolem padesáti kilo, a musíte ji zdvihat na schodech do výšky, bude i pro stěhováky nesnadný úkol.

stěhování v Děčíně

Objem předmětů – někdy vám nemusí dělat starosti ani tak hmotnost, jako objem vašich věcí. Kupříkladu stěhování velké šatní skříně po úzkém schodišti, kde se není snadné vytočit, a skříň se musí různě zdvihat do výšky či naklápět. Nejhorší to bývá v činžovních domech bez výtahu, například při stěhování v Praze, kde je takových objektů celá řada.

přenášení krabic

Počasí – když si naplánujete stěhování v Děčíně Stěhování Mamut v předstihu, což je velmi rozumné, může se stát, že vás zastihne nepřízeň počasí, a to rozhodně nemusí být příjemné. V létě může přijít vlna veder, bouřkový liják, krupobití či nárazy větru, v zimě náledí a těžký sníh na silnicích, který komplikuje pohyb před domem a na vozovce.

Rozebrání nábytku – potřebujete-li přestěhovat velkou vestavěnou skříň montovanou na míru, případně kompletní kuchyňskou linku, oba typy nábytku bude nutné opatrně demontovat a na novém místě opět nainstalovat. Pravděpodobně bude nutné nábytek přizpůsobit rozměrům nového prostředí. Toto je velmi obtížný úkol pro každého amatéra, který na to nemá potřebné nářadí, zkušenosti, sílu, obratnost a technické znalosti. Stěhovací firmy montáže nábytku provádí běžně a navíc jsou pojištěné, kdyby se náhodou něco přihodilo a nábytek byl poškozen, případně se cosi z něho poztrácelo.