Peníze jako cesta ke svobodě

Peníze se můžou zdát jako zdánlivě nepotřebná věc, ale opak je pravdou. Média a svět se nás snaží přesvědčit, že život není jen o penězích, ale není to tak úplně pravda. Ať chceme nebo ne peníze prostě k životu potřebujeme. Minimálně na základní potřeby jako jsou jídlo, pití, nájem nebo ošacení.
burza v NY
Tyto finance nám, ale vystačí pouze na uhrazení základních výdajů a nepomůžou nám k lepšímu životu. Hodně řešeným pojmem byl v posledních letech finanční nezávislost, ale často lidé ani neví co takový pojem znamená. Jedná se tedy o stav, kdy nemusíme řešit, zda si danou věc můžeme dovolit, jestli nám bude k užitku nebo jaký má význam danou věc nakoupit. Prostě, když ji chceme tak si ji koupíme. Většina lidí si o tomto stavu může nechat zdát. To dá rozum, jelikož většina běžných zaměstnanců na takový objem peněz nemá šanci dosáhnout.
Jak ale tolik peněz získat? Klíčem jsou nejrůznější přivýdělky. Můžeme ke své práci ještě navštěvovat další brigádu, ta nám ale spíš vezme čas, než by nám pomohla k finanční nezávislosti. Dobrým způsobem, jak přijít čestně k penězům je investice. Jedná se ale o velice ošemetnou věc, protože je zapotřebí rozumět fungování trhu a jeho zákonitostem. Na to však potřebujeme určité vzdělání, které ale nezíská každý.
monitor s grafy
Dobrý způsobem, jak investovat i bez vzdělání dnes nabízí spousta bank. Inzeruje, že si můžeme ke spořícímu účtu otevřít tak zvaný podílový fond. Jedná se o specializovaný fond, kde nakupujeme podílové listy. Cely princip funguje velice jednoduše. My si zvolíme míru rizika. Tedy nízké riziko, kdy máme jistotu vrácení vkladu, ale velmi nízký výdělek. Poté střední riziko, kdy je míra ztráty a výnosu vyvážena pro dravější klienty a následně riziková investice. Zde je připraveno prostředí pro dravé investory, kde nemají jistotu vrácení vkladu, ale vysokou míru zisku. U této investice mluvíme vždy o delším období, tedy rozpětí minimálně 5 let.