Multifunkční hrnec

Každý, kdo si zkusil někdy něco vytvořit z kulinářského díla v kuchyni, tak rozhodně mi dá za pravdu, že ocenil společnost v podobě pomocníků, kteří mu pomohli. Když není po ruce lidská pomoc, tak ji mohou nahradit moderní výrobky, s kterými je radost vařit. Například multifunkční hrnec, který se vyrábí nejen v různých barevných odstínech, tudíž si ho lze vybrat i podle barvy kuchyňského vybavení, ale ani design nezůstává stranou.
hrnec na vaření
Ovšem největší plusová jeho zásluha je především dovednost, proto je jeho název vlastně tak široký. Nejedná se o robota, který udělá veškerou práci za nás, ale je to hrnec, který dokáže tepelně upravit potravu na různý způsob. Tudíž můžeme vařit v páře, dusit, zapékat nebo smažit. Hlavně umí pracovat velmi šetrně a je zvláštní, že se zde nerozvaří žádná zelenina nebo něco nepřipálí.
růžový hrnec

Funguje naprosto spolehlivě

Na první pohled je to vlastně jen kuchyňský přístroj.  Už jen víko, které ukrývá v podstatě nádobu, je svým způsobem zajímavé. Některé z modelů zde totiž mají jednoduchou ovládací desku s digitálním displejem. Zde si právě můžeme vybrat, co zrovna budeme potřebovat za program a zároveň si nastavit i čas. Programy se dají plynule přepínat, tudíž můžeme začít programem smažení a připravit si cibulku a přidat maso, poté přepnout na jiný program a pokračovat v dušení nebo smažení atd.
potřeby na polévku

Výhody:

          Tepelná úprava – je opravdu šetrná, tudíž například zelenina se nerozvaří a i maso si zachová svojí šťávu.

          Je lepší, než pomalý hrnec. Zde je skutečně lepší a poskytuje i větší a širší možnosti, tudíž by se dalo i říci, že se jedná o vyšší kvalitu.

          Nepřipaluje se jídlo. Že někdy někdo něco připálil, to je snad úplně normální, stačí se chvíli soustředit na něco úplně jiného, co nám sebere soustředěnost a problém je na světě. Zde se šetrně teplota zahřívá a rozvádí teplo po stranách hrnce, což zabrání tomu nejhoršímu.

          Nízká spotřeba energie. Jedná se prakticky o 3D ohřívací efekt a navíc o silný obal, ve kterém je jídlo uzavřeno, tudíž brání úniku tepla a tím samozřejmě je i nízká spotřeba energie.

          Dá se použít všude. Tak dobře skoro všude, kde bude přívod elektřiny. Ale nemusí na tom místě být sporák, stačí pouhý jeden hrnec a to se vyplatí.