Plot je velmi důležitý

Plot u Vašeho domu má velmi velký význam a není radno ho podceňovat. Nejen, že vytyčuje hranici pozemku, ale také brání proti krádeži. Pokud máte plot, který sotva stojí a chystáte se ho vyměnit, tak se zaměřte na vlastnosti plotu a v čem je jejich výhoda. V dnešní době jsou nejvyhledávanější ploty dřevěné, pletivové a také betonové.

Plot (11)

Plos dřevěný je přežitek z dřívějších dob a můžeme se s ním setkat na horských chatách, či chalupách. Samozřejmě se dělá i u nových https://karavany.burimex.cz/nove/ domů, ale už není tak vyhledávaný a to díky tomu, že ho musíte neustále ošetřovat. Ovšem dřevěný plot je celkem levný a rychle postavený. Dřevo se také využívá jako výplň do betonových plotů.

Plot (10)

Plot pletivový je nejznámější plot vůbec. Dříve se používal snad všude a to pro jeho univerzální využití. Zabraňuje jak vniku zloděje, tak zvěře, která Vám může poškodit ovocné stromky. Také se dá opatřit ostnatým drátem a dá se s ním oplotit jakkoliv velký pozemek. Jeho cena odpovídá kvalitě a výdrži. Jedinou nevýhodou je, že je přes plot vidět a nezaručuje úplné soukromí. Tento problém se dá však vyřešit porostem za plot, nebo sítěmi na plot.

Plot betonový, je zaručeně nejlepší možnou volbou. Díky výšce až 3 metry Vám zaručí naprosté soukromí a nerušené posezení na zahradě. Jeho realizace je poměrně rychlá snadná. Mimo to máte velký výběr dekorů a výplní, které si můžete vybrat. Betonový plot má také výbornou protihlukovou a povětrnostní bariéru a dokonale se tak hodí k hlučným ulicím u silnice. Tímto plotem lze oplotit velké i malé pozemky a nepotřebujete žádné stavební povolení.

Pokud si tedy budete vybírat plot, tak vsaďte na betonovou variantu, nejen, že Vám plot bez údržby vydrží dlouhé roky, ale také budete mít naprosté soukromí. To je v dnešní době hodně vzácné, protože většina lidí se zajímá o všechny ostatní jenom ne o sebe.