Tipy na nejlepší svačinky plné bílkovin

Proteiny jsou při hubnutí důležité, ne-li tou nejdůležitější složkou potravy. Proto bychom měli dbát, abychom v každém jídle měli štědře zastoupeny i bílkoviny. Nyní se podíváme na tipy na svačinky, které jsou chutné, zdravé, plné bílkovin a zasytí vás na dostatečně dlouhou dobu, než bude čas si jít https://www.csfd.cz/film/316445-ahoj-musim-uz-jit/prehled/ dát další jídlo.

Tuňák

Tuňák je mořská ryba, která je doslova nabitá bílkoviny. Je také velmi sytá, takže po ní nebudete mít hned hlad. Prodává se v konzervách v různých velikostech. Pro zdravější verzi volte tu ve vlastní šťávě, místo v oleji. Kromě proteinů vám tuňák dodá i různé vitamíny a omega-3 mastné kyseliny

tuňák

Vejce natvrdo

Rychlá, zdravá a velmi chutná svačinka. Vejce si můžete samozřejmě upravit na spoustu způsobů, ale vejce natvrdo jsou nejsnadnější na přípravu a na případné přenášení, pokud si berete například svačinku do práce. Obsahují navíc vysoké množství vitamínu B.

vejce

Plátky sýru

Jednoduchá a rychlá svačinka, na kterou nevynaložíte téměř žádné usílí. Jednoduše si vyberte svůj oblíbený plátkový sýr, nejlépe s obsahem tuku do 40 % a přidejte nakrájenou zeleninu či ovoce. Kromě bílkovin tělu dodáte i dávku vápníku a selenu.

Proteinové polévky

Pokud chcete k svačince něco teplého, výbornou volbou jsou proteinové polévky. U nás se nesvačí tak často, ale v jiných zemích jsou polévky obvyklou svačinou či snídaní. Připravit si je můžete sami, na internetu najdete spoustu receptů, nebo si můžete zakoupit již hotové proteinové polévky bmikalkulacka.cz, které jsou rychlé a zdravé.

Hummus

Hummus se vyrábí z cizrny, která má vysoký obsah bílkovin. Cizrna se uvaří, rozmačká a smíchá se s olivovým olejem nebo tahini. Použít se může jako pomazánka na cokoliv nebo případně jako dip pro namáčení čerstvé zeleniny. Hummus je velmi sytou svačinkou, a navíc ho můžete různě okořenit a dodat mu pokaždé o něco lepší chuť.