Uložit bazén k zimnímu spánku se vyplatí

Jestliže je zřejmé, že se v této sezóně koupete naprosto naposled, je ten nejvyšší čas myslet na zazimování bazénu.
Mnoho lidí po ukončení koupání vodu v nádrži jednoduše vypustí do kanálu, ovšem to je věčná škoda. Jistě se shodneme na tom, že ceny vody jsou v současnosti opravdu vysoké, a do budoucnosti ještě více porostou, takže napustit objemnou koupací nádrž není levná záležitost. A právě z tohoto důvodu by byla věčná škoda, kdybyste jen tak vypustili kvalitní vodu, která vám v další sezóně může opět skvěle posloužit. Tím spíše, pokud jste se o ni po celé léto svědomitě starali.voda v bazénu, kachličky

Jak uložit bazén k zimnímu spánku?

Navíc, zazimování bazénu sice vyžaduje čas, ale není to žádná věda. Na internetu lze najít spoustu spolehlivých postupů, podle kterých se můžete krok za krokem řídit. A jakmile si jednou všechno ozkoušíte, jistě zjistíte, že se vám takový postup vyplatí.
Pakliže jste přesvědčeni o tom, že uchovat vodu do další sezóny je skvělý nápad, ale nemáte na to čas, můžete si tuto službu jednoduše objednat u profesionálů. Bude vás to stát nějakou tu korunu navíc, ale ušetříte tím svůj čas a energii a budete mít jistotu, že vše bude řádně provedeno.námraza, zmrzlé jeřabiny

Stačí následovat osvědčený postup

Když se rozhodnete uložit bazén k odpočinku napuštěný, měli byste v první řadě zkontrolovat kvalitu vody. K tomu, abyste příští rok pod plachtou neobjevili žádnou katastrofu, ale nádrž s vodou v nejlepší kondici, je nezbytné zajistit dobrou kvalitu vody – to znamená optimální hodnotu pH i vhodnou koncentraci aktivní látky. Ve vodě nesmí být obsaženy žádné nečistoty, a to jak ty makroskopické, tak i řasy anebo zákal. Pokud je voda znečištěná, je namístě dát vše do pořádku.
Poté už stačí jen snížit hladinu vody pod vstup do filtrace, do objemu vody v nádrži aplikovat zazimovač Chlorito.cz, zaslepit vstupy do filtrace krytkami a na hladinu připevnit dilatační plováky, a nakonec krycí plachtu. A máte hotovo!