Generace ovlivněna internetem

Ať chceme nebo nechceme, nové technologie, reklamy a sociální sítě jsou všude s námi. V čem nás ovlivňují, aniž bychom si to uvědomovali?

Zabiják času

Využíváme možnosti tohoto skvělého výmyslu. A to ve smyslu, že hrajeme hry, čteme absurdní diskuse, píšeme si s kamarády, díváme se na filmy. Je super, že si najdeme informace do školy, otevírací doby, co právě dávají v kině, ale čeho je moc, toho je příliš. Místo toho, abychom zašli na kávu a probrali, co je nového. Napíšeme tisíc zpráv denně, z čehož polovina jsou smajlíci. Když se učíme, najednou se přistihneme na Instagramu u roztomilých videí zlatých retrívrů. Občas ani nevíme proč, ale opět saháme po telefonu.
stejné obrazovky

Komunikace

Je něco, co lidé pomalu dělají pouze přes obrazovky. Málo kdo umí řešit problémy face to face. Je jednoduché někoho na Instagramu poslat do háje, ale většinou to dělá někdo, kdo v realitě na ulici ani nepozdraví. Jsme zvyklí se hádat na Facebooku, protože můžeme napsat cokoliv se nám zachce a myslíme si, že je to tak správné. Když nás někdo naštve, odhlásíme se, vypneme počítač a čekáme, než ten druhý napíše omluvnou zprávu.

Pocity méněcennosti

Každý sdílí to nejlepší ze svého života. Fotí se, když je upravený a nalíčený, sdílí jídla v restauraci, boty, co si právě koupil, jak se má skvěle. Nikdo nevyfotí, když se v pyžamě přejídá u televize, když má zlou náladu. Šíleně to zkreslí život člověka. Může se zdát, že ho má perfektní, že mu všechno vychází, má vše, co si kdy přál. Pak to ostatním vrtá hlavou, co jim tedy chybí ke štěstí, a to právě kvůli těmto příspěvkům, které jsou třikrát upravené a vyfocené v tom nejlepším světle.
nákup v práci

Kupujeme si zbytečnosti, protože se nám líbí u jiných, protože v reklamě to vypadalo skvěle. Jezdíme na místa jen proto, abychom se tam vyfotili. Používáme zlepšovací filtry, staráme se o to, jak na fotce vypadáme. Před tím, než začneme jíst, musíme pořídit minimálně jeden snímek, kontrolujeme aktivitu ostatních a mnoho dalšího. Není od věci se nad tím zamyslet a dávat si omezení, například že strávíme na telefonu hodinu denně a uvidíte, jak se i Váš život změní.