Jak využít při studiu hudbu?

Snad každý student se už nespočetněkrát pokoušel najít způsob, jak si zpříjemnit tu mnohými nenáviděnou činnost zvanou učení. Jednou z možností, jak si udělat chvíle strávené nad učebnicemi příjemnější, je využít právě hudbu. Ta ale nemusí pomoci jen k tomu, aby pro vás bylo studium snesitelnější.  Přínosů hudby je hned několik!
nervózní studentka
Představte si situaci, kdy před vámi leží tlustý štos hustě popsaných papírů, a vy víte, že do zítřejšího rána musíte všechen jejich obsah umět co nejlépe. Všude kolem je ticho, ale vaše soustředění přesto pořád někam odbíhá. Právě pro tyto příležitosti je vhodné si zkusit něco pustit. Možná vás napadne, že by vás nějaký hudební podkres leda tak rušil. Je ale dokázáno, že správně zvolená hudba výrazně zlepšuje naše soustředění a paměť. Navíc se díky ní dokážete více uklidnit, takže i stresující zkouška klepající na dveře najednou nebude takovým strašákem.
mobil se sluchátky

Jakou hudbu zvolit?

Velmi důležitou otázkou je, která hudba vám vlastně pomůže a která spíše uškodí. Obecně se dá doporučit vážná hudba, která by podle odborníků měla mít na váš mozek obzvláště kladný vliv. Je ale jasné, že vážná huba baví jen malé procento dnešních studentů. Proto je důležité zdůraznit, že zvolený podkres vás musí alespoň trochu bavit. Chybou ale je, pustit si k učení nějakou z vašich obzvláště oblíbených písní. Stále se totiž potřebujete soustředit na studium, ne na píseň. Ideální je proto například filmová hudba, která by se mohla trefit do vašeho vkusu a přitom vás příliš nerozptylovat. Pozor si dejte také na to, abyste hudbu nevybírali příliš dlouho. Neprokrastinujte!
záznamy hudby
V čem dalším může hudba pomoci?
Cizojazyčné písně můžou být skvělým nástrojem na učení se slovíček, slovních spojení a výslovnosti. Určitě jste si už někdy zpívali vaši oblíbenou skladbu. Velká spousta z nás dokonce dokáže téměř zpaměti přezpívat celé album některého interpreta. Proč toho pořádně nevyužít? Stačí si text zkusit přeložit. Překlad vám uvízne v hlavě a jednotlivá slova se začnou spojovat se svým cizojazyčným ekvivalentem. A navíc budete dokonce vědět, o čem váš oblíbený zpěvák zpívá.