Jaké výhody má online downloader

Na internetu najdeme mnoho nejrůznějších věcí, ať už se jedná o informace, videa, hry, ale i jiné. V některých případech si však chceme určitou věc stáhnout. To může mít několik důvodů, z nichž ten nejčastější je, že daný soubor chceme mít kdykoliv k dispozici, bez ohledu na to, zda jsme připojeni k síti. Dále to může být také snaha jej uchovat i v případě, že bude smazán, ať už autorem či serverem, na kterém je umístěn.

Problémem však může být, který z programů na stahování zvolit. Máme totiž dvě základní možnosti. Tou první je klasický stahovací program, který si nainstalujeme do počítače. Tou druhou je online downloader, který je umístěn přímo na své webové stránce a žádná instalace není potřeba.

tlačítko stahování

Je jasné, že oba dva mají své výhody i nevýhody. U toho klasického typu musíme zvážit fakt, že bude zabírat místo v paměti počítače, což v některých případech není ideální. Také je potřeba si uvědomit, že vzhledem k tomu, že žádný z těchto programů není oficiální, je sice často zadarmo, avšak nikde není kontrolována ani garantována jeho funkce. To znamená, že nemusí fungovat tak, jak nám autor slibuje. Nehledě na fakt, že si spolu s ním můžeme stáhnout i virus.

U online verzí je situace trošku jiná. Zde výše zmíněné problémy nejsou, navíc obvykle bývá velmi jednoduchý na používání. Nejčastěji je využíván ke stahování nejrůznějších videí například z YouTube, ale také z Facebooku, Redditu a dalších podobných stránek. Ovšem i on má určité vlastnosti, které nám mohou působit problémy.

stahování videa

V první řadě je to fakt, že možnosti, co se týče kvality či formátu, ve kterém chceme soubor stáhnout, bývají podstatně omezenější. To může představovat problém zejména pokud s ním chceme dále pracovat. Také často neumožňuje stahování více souborů najednou, což může být zdrojem frustrace, pokud jich potřebujeme velké množství.

Naštěstí si každý může vybrat takový, který mu bude vyhovovat. Jen je potřeba jej předem skutečně dobře prozkoumat, abychom se nespálili. To by totiž byla škoda.