Jaké výhody nabízí nebankovní úvěry?

Nebankovní sektor je pro řadu lidí trnem v oku a širokým obloukem se mu vyhýbá, je ale zapotřebí říci, že pro rizikové žadatele je to mnohdy jediná možnost, jak mohou o úvěr zažádat. Ano, jsou to hlavně benevolentní podmínky, díky kterým do nebankovních institucí každoročně zavítají tisíce lidí. Pojďme si představit některé z výhod, které dělají nebankovní úvěry ještě výhodnější.

Předání peněz

Nebankovní půjčka je sjednaná velmi rychle

Ať už s bankovním nebo nebankovním úvěrem má za svůj život co dočiněný více než polovina obyvatel České republiky. Určitě proto není zapotřebí vysvětlovat, jaká anabáze vás čeká, pokud budete chtít v bance zažádat o úvěr. Jelikož banka přistupuje ke každému žadateli individuálně, je dlouhý schvalovací proces vlastně nepsaným pravidlem. Je to však pochopitelné, bankovní společnosti jsou pod kontrolou České národní banky, a proto musí každého žadatele o úvěr prověřit dle aktuálních podmínek.

V nebankovním sektoru se k žadatelům přistupuje jinak. O půjčku můžete zažádat snadno i online a celý proces netrvá déle než několik minut. Dáváte přednost osobní návštěvě pobočky? Nevadí, i takovou možnost nebankovní společnosti umožňují. V takovém případě dostanete tížený obnos peněz již při podpisu smlouvy.

Podmínky smlouvy

I pro rizikové žadatele

Určitě pro vás nebude žádným překvapením, že nebankovní sektor nejvíce využívají právě rizikový žadatelé, kterým banka z jakéhokoliv důvodu zamítla žádost o úvěr. Mezi nejčastější prohřešky patří například nízký příjem, příliš mnoho závazků či negativní záznam v registrech dlužníků.

Nebankovní instituce však na rizikové žadatele čekají přímo s otevřenou náručí. Skvělým úvěrovým produktem je například nebankovní hypotéka bez registru Hypoteka-bez-registru. Jak už z názvu vyplývá, žadatel není nebankovní společností prověřován v žádném z českých registrů dlužníků.