V Ostravě jsou virtuální sídla?

Tak především je nutno vysvětlit, co k tomu podnikatele vede, že si zřizuje něco virtuálního, prakticky neexistujícího a je ochotný za to platit. Důvodem hledejte v poněkud překonaných zákonech. Ta tam je doba, kdy nejen podnikatelé, byli odkázáni na služby České pošty, kdy nemít nějakou doručovací adresu, zmizeli by ze světa. Proto zákony o kterých píšu, podmiňují založení jak právnické osoby, třeba společnosti s ručením omezeným, i fyzické osoby, známé osoby samostatně výdělečné činné, existující doručovací adresou.

Za všechno se platí

Ta má být adresou, na kterou lze doručit písemnosti a třeba vyzvat podnikatele ke kontrole. Pochopitelné. Jenže dnes, kdy veškerý písemný styk s úřady řeší datová schránka, je to překonaná podmínka. Než se zákon přizpůsobí nové době, bude to nějakou chvíli ještě trvat. Proto je pro podnikatele, kteří nepotřebují kanceláře, nepotřebují nějaký objekt k přímému výkonu své podnikatelské činnosti, virtuální kancelář a sídlo ideálním řešením. V podstatě za pár stovek měsíčně získají adresu podstatnou pro zápis své společnosti s ručením omezeným do Obchodního rejstříku. A to není vše, co získají. Sídlem, tedy adresou, výhody nekončí. Představte si, že všechny dopisy, které vám někdo pošle, tedy i ty doporučené dojdou na adresu sídla vaší společnosti, do virtuální kanceláře. Jak se dozvíte kdo a co vám píše? Jednoduše.

Ve finále jde o úspory

Po doručení je pošta notifikována. To znamená, že dopisy i balíky jsou zaevidovány a informace o jejich počtech a odesílatelích jsou vám poslány na vaší e-mailovou adresu. A to není všechno. Dopisy jsou otevřeny a jejich obsah je naskenován. Dokumenty ve formátu PDF jsou rovněž odeslány rovnou na váš email. O nic tedy nepřijdete. Až budete mít cestu kolem, poštu si vyzvednete. Kdykoliv. A to opět není vše. V rámci pronájmu virtuálního sídla firmy v Ostravě Kancelar29 máte k dispozici i možnost využít krásné konferenční místnosti pro jednání s kýmkoliv. Tak co říkáte. Vyplatí se to?