Kdy je americká hypotéka vhodná

Pokud si chceme pořídit vlastní dům či byt, je velmi pravděpodobné, že si budeme muset vzít hypotéku. To platí zvláště v případě, že najdeme doslova ideální nemovitost, která je zrovna na prodej. Koneckonců, byla by hloupost o ni přijít.

Ovšem problémem, který musí každý žadatel řešit, je, jaký typ si zvolit. V nabídce bankovních i nebankovních společností jich najdeme skutečně mnoho, a laik může snadno mít problém se v nich vyznat a určit, který pro něj bude nejlepší.

Jistě, můžeme se zeptat pracovníka oné společnosti a poradit se s ním, avšak zde je zapotřebí si uvědomit, že on potřebuje hlavně udělat obchod. Je tedy velmi pravděpodobné, že vám namísto té nejvýhodnější dá takovou, ze které bude mít největší provize.

hypoteční kalkulačka

Jednou z možností, kterou máme, je i americká hypotéka nebankovnihypoteky.net. Ta sází především na svou dostupnost široké škále http://www.adiktologie.cz/cz/articles/detail/586/3767/Layova-skala-prokrastinace-pro-studenty veřejnosti. Není zde totiž potřeba ručitel a v mnohých případech dokonce ani doložení příjmu či ověření žadatele v registru dlužníků.

To jsou výhody, které rozhodně přilákají mnoho lidí, kteří na klasický typ z nějakého důvodu nedosáhnou. Mnozí si pak skutečně představují, že budou schopni svůj závazek splácet přesně podle smlouvy. Problém však je, že hypotéka je dlouhodobá záležitost, mnohdy i na deset či více let. To platí zvláště dnes při rekordně vysokých cenách nemovitostí. A kdo nám zaručí, že během té doby se naše finanční situace nezmění? Současná pandemie nám ukázala, jak rychle to může jít.

schválení hypotéky

V případě pak, že nebudeme splácet či jinak porušíme podmínky smlouvy, bude onen dům prodán v aukci a výtěžek použit na zaplacení našeho dluhu. My pak nebudeme moci říci nic, neboť nebyl naším majetkem, nýbrž majetkem poskytovatele. My bychom se stali vlastníky až ve chvíli, kdy bychom svůj dluh plně splatili.

Je tedy jasné, že ani tento typ není tak výhodný, jak se na povrchu tváří. Jistě, pokud se budeme držet smlouvy a plnit své závazky, nic nám nehrozí. Avšak nikdo neví, co se může stát, a přijít v takové situaci ještě o střechu nad hlavou rozhodně není nic, co by kdokoliv z nás chtěl.