Kino nebo divadlo?

Člověka čas od času popadne neovladatelná touha zajít někam do společnosti na nějakou zajímavou kulturní událost. Občas se ale stane, že jeden neví, kam jít, jelikož v dnešní době se okolo nás děje přehršel věcí. V jeden večer můžete jít do kina, do galerie, do divadla, do cirkusu, nebo na show s auty. Co tedy vybrat? Nejčastěji vzniká rozpor divadlo x kino. Jaké jsou výhody a nevýhody těchto institucí? Podívejte se na následující seznam věcí, ve kterých je významný rozdíl a vyberte si sami!
sál v kině
·         Při promítání nikomu nevadí, že chroupete popkorn a usrkáváte limonádu z kelímku. Proč? No je to proto, že s největší pravděpodobností i všichni ostatní upíjejí sladký nápoj a chroustají kukuřici. Na představení naopak není zdvořilé mít něco v ústech a během vystoupení jíst, nebo pít. Od toho je vždy přestávka, během které se stihnete najíst, napojit, odskočit si na toaletu a v klidu dojít zpět na své místo.
·         Divadlo má na rozdíl od filmu energii. Snímek totiž vždy bude stejný, můžete si jej pouštět stále dokola a dokola a nic se ani v nejmenším nezmění. Vystoupení herců ale můžete sledovat desetkrát za sebou a uvidíte, že vždy bude něco jiného. Herci samotní budou jiní, budou mít jinou náladu, jiný účes, jinak znějící hlas. Mimo jiné, bude rozdílné i složení publika, a právě proto budou vznikat nové situace, které mohou být úsměvné, nebo naopak děsivé, či dokonce smutné.
státní divadlo
·         Nemáme už náhodou video záznamu dost? Denně na nás na všech možných místech blikají obrazovky plné zajímavých i odpadních snímků. Přestáváme mezi sebou jako lidé normálně komunikovat, a to není dobře. Pro osobní rozvoj jedince je tedy lepší zajít do divadla, kde se věci odehrávají v reálném čase, v reálném životě. Filmový střih je pro lidské vnímání naprosto nepřirozený a je dokázáno, že díky tomuto prvku, bez kterého se veliké bijáky neobejdou, ztrácíme pozornost a soustředění.
Půjdete tedy radši na celovečerák, nebo zvolíte drama?