Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Film

Výborný dobrodružný film od režiséra Tima Burtona, který vstoupil na plátna kin v roce 2016. Mladý Jake se po smrti milovaného dědečka rozhodne, že půjde po stopách, které mu dědeček zanechal a přes původní nedůvěru začne odhalovat veliké tajemství. Kdo byl doopravdy jeho dědeček, čím se živil? To vše mu odhalí cesta na ostrov a nalezení kouzelného sirotčince, kterému dělá ředitelku slečna Peregrinová, které vdechla život mimořádná Eva Green.
Film se od knih maličko liší a to především v jeho závěru. Příběh není tak obsáhlý, jako u knih, patrně je zde ponechán prostor pro natočení dalších dílů. Kdo jste ještě neviděl, doporučuji se podívat.
mlha v lese

Knihy

Autorem knižní trilogie je poměrně mladý muž Ransom Riggs. První díl nese název Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti a opravdu je skoro celý velice podobný filmu.  Kniha pochopitelně dává mnohem větší prostor pro fantazii, kterou pomáhají dokreslit obrázky, které knihu provázejí. Na těchto obrázcích jsou nejčastěji zobrazeny právě podivné děti, zřejmě aby si je čtenář snáze představil a lépe se nechal vtáhnout do děje. Dílo je opravdu velmi čtivě a během chvilky Vás naprosto pohltí.
Ve druhém díle „Podivné město“ naši hrdinové pokračují v cestě, kterou začali na konci prvního dílu. Vydávají se do Londýna, aby zachránili svou ředitelku. Ve válkou ničeném městě na ně mimo padajících bomb čekají i nástrahy v podobě stvůr. V tomto díle se navíc setkáte s podivnými zvířaty, poznáte další podivnosti a dočkáte se rozhodnutí Jacoba ohledně jeho citů k Emmě.
mlha nad železnicí
Třetí díl „Knihovna duší“ začíná tam, kde předchozí díl skončil, v londýnském metru, do kterého pronikly stvůry a netvor. Jacob a Emma se snaží zachránit své přátele, které stvůry unesly. Na své cestě potkají další podivné, zažívají různé zkoušky a poznávají jeden druhého více do hloubky. Na konci knihy bude muset Jake zvolit, který ze světů si vybere jako domov. Nebo se nakonec najde jiné řešení? Odpověď najdete v knize.